E-pasts: maksima@maksima-edu.lv     Tālrunis: +371 6718 7029   
        Izglītības iestāde         Pirmsskola         Pamatskola         Ģimnāzija         Interešu izglītība         Aktualitātes    


Izglītības iestāde
Izglītības iestāde > Projekti
P r o j e k t i
  Latvijas Skolas soma

Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. Aktuālā informācija par valsts programmu - Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma

AKTIVITĀTES:

> 2022./2023. m. g.
> 2021./2022. m. g.
> 2020./2021. m. g.
> 2019./2020. m. g.
Projekts "Latvijas skolas soma 2022./2023.m.g."
2022.gada novembrī atzīmējot Lāčplēša dienu un Latvijas 104. dzimšanas dienu, 7. -12. klašu skolēni Latvijas skolas somas projekta ietvaros, izmantojot filmu programmu skolām “DĀSNĀ KINO KABATA” 2022./2023. mācību gadam, noskatījās režisora Dzintara Dreiberga vēsturisko kara drāmu pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem 'Dvēseļu putenis', režisora Aigara Grauba filmu 'Rīgas sargi" un režisores Brigitas Eglītes filmu "Vienīgā fotogrāfija." Pēc filmu demonstrēšanas vēstures un audzināšanas stundās, tika pārrunāti temati - Latvijas brīvības cīņas, I Pasaules kara rezultāti, Rīgas vēsture, draudzība, ziedošanās mērķim, patriotisms un varonība.

1.-6.klašu skolēni noskatījās režisora Reiņa Kalnaella filmu "Zelta zirgs" un "Neparastie rīdzinieki." Literatūras un audzināšanas stundās tika pārrunātas tēmas: Rīgas vēsture, atbildība par savu dzīves vietu un par varonības simboliem latviešu kultūrā.

Stundu laikā, ar piemēru un uzdevumu palīdzību skolēni iepazīnās ar Latvijas vēsturi un notikumiem, ar kīno pasauli, iedrošināja diskutēt un reflektēt par kino un to izmantošanu dažādos kontekstos.2022.gada 22. decembrī 7.-12.klašu skolēni Latvijas skolas somas projekta ietvaros apmeklēja "Melngalvju namu". Ekskursijas mērķis bija veicināt skolēnu izpratni par muzeju darbu, funkcijām un muzeja krājumu izmantošanu pētniecībai, radīt interesi par mākslu, vēsturi un arhitekūru, kā arī uzzināt, cik svarīgi ir saglabāt un lietderīgi izmantot savas tautas kultūras mantojumu.

Projekts "Latvijas skolas soma 2021./2022.m.g."

2021.gada 10. Septembrī, 7.-12.klašu skolēni - Mangałsalas vēsturiskie nocietinājumi.2022.gada 12., 13. aprīlī, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs; 1.-5.klase- muzejpedagoģiskā nodarbība - Latvijas gadskārtas.

7.-12.klašu skolēni apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošana. 1987.-1991.gads.

Foto/video reportāža


Projekts "Latvijas skolas soma 2020./2021.m.g."

2020.m.g. 24. septembris.

Radošā darbnīca - Mākslas un zinātnes krustpunkti


Foto/video reportāža

Interaktīvā nodarbībā skolēni uzzina izrāde, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes. Par pamatu ņemot Latvijas filmu “Dvēseļu putenis”, tie rādīts, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Skolēni uzzina, kā gatavo mākslīgās asinis, speciālus degošos šķidrumus, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri utt. Tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām. Ieskatīsimies aizkulisēs, lai saprastu, kā rodas īstā māksla.

Vecums 1.-4.kl.; 5.-6.kl.; 7.-9.kl.; 10.-12.kl.

Projekts "Latvijas skolas soma 2019./2020.m.g."

Novembrī Rīgas ģimnāzijas “Maksima” vidusskolēni “Latvijas skolas somas” projekta ietvaros apmeklēja Mākslas muzeju Rīgas Biržu.Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā celta laikā no 1852. līdz 1855. gadam, atdarinot Venēcijas renesanses palaco formas, kas simbolizē bagātību un pārpilnību. Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA ir kultūras apmaiņas vieta, kur svarīgāka par mākslinieka nacionālo piederību ir izcilība.Skolēniem bija iespēja apmeklēt Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltītu izstādi “Gaismas metafizika”. Izstādes koncepcijas pamatā ir vēlme parādīt meistara dažādu periodu darbus, kuros apgaismojums un gaisma ir galvenais kompozīcijas elements. Ekspozīcijas kodolu veido gleznas no Latvijas, Igaunijas un Ukrainas muzeju kolekcijām, kuras apvieno viena tēma – apgaismojuma variācijas.

Privātās pamatskolas “Maksima” 7.-9.klases skolēni, 12.novembrī apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Tika aplūkota Latvijas mākslas vēstures kopaina visa 19. un 20. gadsimta garumā. Staigājot no stāva uz stāvu, bija iespēja vairāk uzzināt par muzeja ēkas vēsturi un grandiozo rekonstrukcijas procesu. Pēc ekskursijas notika praktiska darbošanās atbilstoši skolotāju izvirzītajiem uzdevumiem.

Novembrī, Privātās pamatskolas “Maksima”, “Latvijas skolas somas “ projekta ietvaros 1.-8. klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo operu.

MŪSU OPERAI 100LNOB piedāvāja iespēju aplūkot unikālo 19.gadsimta arhitektūras pieminekli – LNO ēku ar tās neatkārtojamo un krāšņo interjeru. Skolēniem bija iespēja izstaigāt Operas namu un izzināt teātra vēsturi, kā arī iepazīt tā ikdienu un aizkulises.

Privātās pamatskolas “Maksima” 1.-4.klases skolēni 3. decembrī apmeklēja muzeju «Cepures Pasaule».

Muzejā ir apskatāmas galvassegas, kas vienmēr bijušas tautas tērpa kvintesence – tās atspoguļo tautas tradīcijas un kultūru. Šeit apmeklētājs var iepazīties ar pasaules tautu tradicionālajām cepurēm.

Skolēniem bija iespēja apmeklēt izstādi "Brīnumi no papīra".

Bija iespēja ne tikai iepazīties ar unikāliem šīs izstādes eksponātiem - izsmalcinātiem, aizkustinošiem un vēsturiskiem darinājumiem no papīra, bet arī uzzināt daudzus papīra mākslas tehnoloģijas noslēpumus.

Decembrī, Privātās pamatskolas “Maksima” 4.-8. klases skolēni, apmeklēja Nila Īles mūzikas studiju.

Nila Īles mūzikas studija piedāvā IZGLĪTOJOŠU nodarbību RITMA UN SKAŅU PASAULĒ.Skolēni guva iemaņas ritmu pasaulē, iepazina un izmēģināja dažādu tautu mūzikas instrumentus (perkusijas), veidoja kopējas muzikālas kompozīcijas.

Perkusijas ir mūzikas instruments, kas rada skaņu piesitot pie tā, pakratot, berzējot vai jebkādi citādāk izraisot vibrācijas. Perkusijas sevī ietver arī netradicionāla veida instrumentus kā piemēram balsi, ķermeni, (dabā iegūtus materiālus) – riekstus , izkaltētus ķirbjus, kokus, akmeņus, ūdeni ,zirga pakavus utt.

Nodarbības laik skolēni attīstīja koordinācijas spējas, uzdrošināšanos, ieklausīšanās prasmi, spēju sastrādāties komandā, ritma izjūtu, radošo fantāziju, iemaņas improvizācijā, intelektuālo domāšanu.


Skolas informācijas sistēma


Valsts izglītības satura centrs


Skola 2030


Programmēšanas apguves programma vispārizglītojošās skolās Latvijā


Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs


Atgriezeniskā saite, kas ved uz rīcību


eParaksts


eParaksts


eParaksts


eParaksts


eParaksts


        Izglītības iestāde         Pirmsskola         Pamatskola         Ģimnāzija         Interešu izglītība         Aktualitātes